Rabatt på din skoterförsäkring

Ifall någon missat det så tar vi det igen!

Svedea lämnar 10% rabatt på nytecknande av skoterförsäkring om ni är medlem i Widelake.

 

Varsam skriver såhär till oss alla:

 

Varsam Försäkring

Vårt samarbete med Varsam Försäkring ger dig som medlem i Widelake Skoterförening chansen att teckna förmånliga försäkringar för hela ditt försäkringsbehov och samtidigt stötta vår förening med viktiga intäkter.

Via Varsams kundcenter i Piteå erbjuds medlemmar en hög personlig service och kontakt på en tid som passar dig, samtidigt som vår förening får en mycket god intäktsmöjlighet då vi får pengar för varje försäkring som tecknas hos Varsam – även för andra försäkringstyper än snöskoterförsäkring!

Varsam har ett mycket brett produktutbud och erbjuder försäkring för bla snöskoter, personbil, hem, villa, fritidshus, hund, katt, smådjur, husbil, husvagn, ATV, vattenskoter, båt, moped och mopedbil.

Från styrelsens sida så är vi mycket glada över detta samarbete och uppmanar våra medlemmar att kontakta Varsam för att ta del av denna medlemsförmån, se nedan hur du kan stötta vår förening och få personlig rådgivning från Varsam.

Så här gör du:

  • Klicka på länken: Varsam Försäkring (varsamforsakring.se)
  • Lägg in ditt namn och telefonnummer i rutorna och välj vilken typ av försäkring du är intresserad.
  • Välj vilken tid du vill bli kontaktad och tryck på knappen ”skicka in”
  • När Varsam ringer upp, uppger du sedan att du kommer från Widelake Snöskoterförening.

Eller ring Varsam på:
0500-10 10 10 (uppge Widelake Skoterförening i samtalet)

Öppettider hos Varsam:
Mån-tors: 08:00-20:30
Fre: 08:00-18:00
Lör: 10:00-14:00

Psst… kom ihåg att du kan stötta din klubb genom att tipsa människor i ditt nätverk om att också jämföra sina försäkringar med Varsam – alla försäkringar som säljs genom ovan QR-kod (eller telefonsamtal där Widelake Skoterförening lämnas som referens) ger ersättning.